Finał Licealiady - jest srebrny medal!

b_300_200_16777215_00_images_aktualnosci_wideo_Zrzut_ekranu_2024-06-07_113047.png

Piotrków Trybunalski był gospodarzem finału Ogólnopolskiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Juliusza Wiernickiego. Turniej rozgrywany był w dniach 4-6 czerwca, a gospodarzem było IV Liceum Ogólnokształcące. Drużyna, prowadzona przez Mariusza Śpiewaka, oparta jest na zawodnikach MKS Piotrkowianina. Nasz zespół rozegrał sześć meczów. Wygrał z nich pięć. Przegrał jedynie z LO Opole 12:19 i zajął ostatecznie drugie miejsce.

Oto wyniki:
wtorek (4 czerwca)
ZS Dąbrowa Białostocka - IV LO Piotrków Trybunalski 12:24
IV LO Piotrków Trybunalski - III LO Puławy 27:22
środa (5 czerwca)
ZOMS Ostrowiec Świętokrzyski - IV LO Piotrków Trybunalski 13:24
ZS nr 1 Wągrowiec - IV LO Piotrków Trybunalski 13:19
czwartek (6 czerwca)
IV LO Piotrków Trybunalski - ZS nr 2 Mrągowo 24:6
IV LO Piotrków Trybunalski - LO Opole 12:19

Najlepszym obrońcą turnieju został Mikołaj Nowak z IV LO. Tymoteusz Galuś został uznany za najlepszego zawodnika drużyny IV LO. W trakcie uroczystości Jakub Dróżdż, zawodnik IV LO, przekazał Prezydentowi Piotrkowa Juliuszowi Wiernickiemu swoją koszulkę MKS Piotrkowianina z tytułem najlepszego strzelca I ligi tego sezonu.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki cookie używane są dla zapewnienia poprawnego działania strony.

Jeśli zgadzasz się na ich wykorzystanie kliknij "OK".